EUROPEJSKI PROGRAM WYMIANY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Program daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom (niezależnie od wieku) możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach uczestniczących.

Szczegóły: www.erasmus-entrepreneurs.eu/

Europejski program wymiany dla przedsiębiorców

Program Erasmus (edycja 10) dla młodych przedsiębiorców (młodych stażem biznesowym – nie wiekiem) jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.

 

Kto może wziąć udział?

 

Jakie są korzyści z udziału w działaniu?

Początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat.

Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej – firma goszcząca.

 

Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w działaniu czerpie korzyści uzyskując możliwość pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności.

 

Dodatkowe korzyści płyną z tego, że ktoś „świeżym okiem" spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której może nie mieć przedsiębiorca przyjmujący.

 

Wartością dodaną działania jest budowanie sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych, jak również doskonalenia umiejętności językowych.

Długość stażu za granicą

 

Pobyt za granicą może trwać od 1 do 6 miesięcy.

 

Warunki uczestnictwa

 

Warunki uczestnictwa w działaniu opisane są:

- w Regulaminie Przeprowadzania Naboru - DO POBRANIA: Regulamin

 - we wzorze umowy w ramach działania Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców -  DO POBRANIA: Wzór umowy

 

 

 

 

 

 

Informujemy, iż Stowarzyszenia Delta Partner nie jest jedyną instytucją wdrażającą działanie Erasmus dla młodych przedsiębiorców w Polsce. Na europejskiej stronie programu znajduje się lista adresowa instytucji pośredniczących.

 

Kto może pomóc?

 

Roman Gruszczyk

tel. 0048 663301761 roman@deltapartner.org.pl

Proszę o kontakt w rozsądnych porach
 

Natalia Pilch

Delta Partner - biuro
tel. 0048 338514481

tel./faks: (33) 851 44 81
biuro@deltapartner.org.pl

Dane kontaktowe

SWIG DELTA PARTNER
Zamkowa 3A/1
43-400 Cieszyn

Tel./faks: (33) 851 44 81
Tel. (33) 851 44 82
e-mail: biuro@deltapartner.org.pl

Formularz kontaktowy

Akceptuje przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności